Sophie Mullinsová bežala štyri roky, keď jej bola v roku 2012 diagnostikovaná mastocytóza a povedala, že už nikdy nebude utekať.

O rok neskôr vyhrala svoj prvý závod. Vyhrala ďalšie dve miestne preteky a bola súčasťou tímu Fife AC, ktorý získal zlatú medailu na škótskych maratónskych majstrovstvách v roku 2013. Napriek tomu, že úplne zmenila svoj životný štýl, aby jej mohla konkurovať mastocytóze, čelila Sophie druhej výzve, keď na koncom roka 2013 bola diagnostikovaná aj včasná zápalová artritída. Rok 2014 sa však začal dobre, keď zvíťazila na zimnom behu na kopci v kopci v Edinburghu.

Zranenie vyzeralo, že ju vylúči z ťažko zarobeného vstupu na šampionát v londýnskom maratóne, ale kombináciou fyzioterapie a jej novo objaveného Trion:Z znamená, že je späť na ceste. Trion:Z výrobky sú teraz dôležitou súčasťou jej chodu a zdravia a nebola by bez nich!

Čo je najlepšie na behu?

"Najlepšia vec na behu je pocit slobody a dobrodružstva pri skúmaní náhodných trás na mojich dlhých tratiach." Niektoré z nich vedú k norám, iné sa otvárajú k úžasným výhľadom. Tento rok som od 1. do 6. júna zabehol tri preteky, aby som „oslávil“ dvojročné výročie, keď mi bolo povedané, že už nikdy nebudem bežať. Vyhrať všetkých sa cítilo neskutočne dobre! “

Kto je tvoj športový idol?

"Mo Farah je moja inšpirácia." Haile Gebrselassie je môj idol. Stretol som ho pred pretekmi minulý rok a bol to absolútny džentlmen. “

Čo Trion:Z náramok máte momentálne na sebe?

"Nosím modrú a čiernu farbu." duo-loop pretože sa zhoduje s mojimi športovými hodinkami! “

Aké sú vaše športové ciele v tomto roku?

"Bežím svoj prvý tohtoročný ultramaratón a naozaj by som chcel skončiť v prvej trojke."

Okrem športu, na ktorých ďalších športoch sa zúčastňuješ?

„Baví ma bicyklovanie a predtým, ako som všetok čas venoval behu, jazdil som na lyžiach a koňoch ...“

Ktoré ďalšie Trion:Z sponzorovaný atlét, s ktorým by ste sa najradšej stretli?

"Najradšej by som sa stretol so Stuartom Hayesom."