OD ASDY DO AUGUSTY - PŘÍBĚH ANDY SULLIVANA

Jen před několika lety Andy skládal police v Asdě ve svém rodném městě Nuneatonu a pokoušel se stát profesionálním golfistou. Zítra to zahraje v největším turnaji své kariéry v Augusta National, když hraje na svém prvním turnaji Masters.

Kdo je Andy Sullivan?

Andy vyhrál tituly po celém světě v hvězdné amatérské kariéře, mimo jiné v Argentině, Austrálii a na skotském Amateur Open Stroke Play Championship a poté se stal profesionálem v roce 2011 poté, co zastupoval Velkou Británii a Irsko v Walker Cupu v Royal Aberdeen Golf Club, kde on vyhrál oba své čtyřsomové zápasy. Na konci téhož roku získal debutovou kampaň na evropské turné tím, že vzal třetí kartu v závěrečném stadiu Kvalifikační školy, protože o týden dříve úspěšně dojednal druhou etapu.

Bude si pamatovat rok 2014 na hole-in-one na KLM Open, která mu vyhrála cestu do vesmíru (bohužel nemá rád létání, takže nevíme, jak se mu bude dařit mířit do vesmíru!) A jeho vzestup nejvyšší úroveň hry byla stejně meteorická.

Andy tlačil Roryho McIlroya až do konce sezóny DP World Tour Championship v Dubaji v roce 2015, ale nakonec se stal jedním stydlivým před světovou trojkou. I přes to, že se usadil na druhém místě, představení završilo nádhernou sezónu, během níž vyhrál své první tři tituly European Tour a dvakrát triumfoval v tolika měsících v Johannesburgu. Nejprve získal mistrovství Jižní Afriky, kde porazil Charla Schwartzela v play- tím, že po vznešeném přiblížení zdrhl deset stop dlouhý birdie putt, přidal po osmi týdnech Jo'burg Open a v říjnu se držel vítězství devíti úderů v Portugal Masters, což se rovnalo nejnižšímu celkovému skóre sezóna na 261.